Ukážková prírodná záhrada rodiny Konárikových

Opis lokality

Rodinná záhrada , v ktorej sú vysadené bežne používané známe rastlinné druhy kvetov a stromov , osvedčených v tejto nadmorskej výške, v kombinácii s jedlými druhmi trvaliek, dvojročiek, letničiek a bylín. Súčasťou záhrady je veľký tvalkový záhon a časť ponechaná pre margarétkovú lúku, plnú divých liečivých rastlín. Časť zeleninivej záhrady je tvorená vyvýšenými záhonmi určenými na polykultúrne pestovanie. Svoje miesto tu má aj jedlý živý plot, ktorý postupne dosádzame rozličnými druhmi krov jedlých nielen pre ľudí ale aj pre vtáky, tak aby sme mali čo zbierať počas celej sezóny. V záhrade je vytvorený hadník, kde je občas možno zazrieť užovku obojkovú, ktorá nám pomáha redukovať hlodavce v záhrade, kopy pre ježkov, rôzne druhy vtáčich búdok a čmelín.

Adresa:Železničná 1097/61, 01301
Mesto/obec:Teplička nad Váhom
Kraj:Žilinský

Rozloha:cca 2500 n2
Nadmorská výška:365
Druh:ukážkové prírodné záhrady
Rastlinné druhy:Pôvodná višňa, pestovaná z odkopku materskej rastliny, bez ďalšieho štepenia.

Zaujímavosť:Na zber dažďovej vody je vytvorené funkčné kúpacie jazierko a k domu pristavený skleník na pestovanie teplomilnej zeleniny, využívajúci teplo odvedené z kuchynského digestoru.
História:- Založená bola v roku 2006 na pozemku, ktorý dlhé roky slúžil na pestovanie zemiakov a obilia. Z pôvodných 1250 m2 sa postupne rozšírila na terajšiu veľkosť. Je postupne dotváraná podľa princípov permakultúry.
Otváracie hodiny:2.- 3.6. 2018 po tel. dohovore
Vstupné:bez
Služby: Parkovisko, WC, Bezbariérový prístup,
Zodpovedná osoba:Janka Konáriková
Vlastník:Janka Konáriková
Email:ja.konarikova@gmail.com
Telefón:0911533104

Program počas podujatia

prehliadka záhrady