Ukážková prírodná záhrada rodiny Zemanových

Opis lokality

Záhrada je cca 70 rokov stará, rovnako ako orech, ktorý je dominantou záhrady. Pôvodne to bola klasická dedinská záhrada s ovocným sadom a zeleninovou záhradou. Prebudovali sme si ju podľa naších predstáv - urobili sme si 2 rybníčky a potôčik, založili 2 skalky, okolo záhrady sme vysadili živý plot. do trávnika vysadili množstvo cibuľovín - snežienky, bledule, scily, narcisy, krokusy a ďalšie. Postavili sme si skleník a krb na opekanie a grilovanie. Takmer na každom strome je vtáčia búdka. V hospodárskej budove sú lastovičie hniezda. Chováme sliepky a králiky.

Adresa:Benkovce 118
Mesto/obec:Benkovce
Kraj:Prešovský

Rozloha:2400 m
Nadmorská výška:138
Druh:ukážkové prírodné záhrady
Rastlinné druhy:mnohé dnes už chránené vodné rastliny a skalničky

Zaujímavosť:stará odroda jablone
História:Záhrada je cca 70 rokov stará
Otváracie hodiny:počas víkendu parkov a záhrad, inak podľa dohody
Vstupné:dobrovoľné
Služby: Vstup so psom, Detské ihrisko, WC, Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:p. Zemanová Anna
Vlastník:rodina Zemanová
Email:zemankaanka@gmail.com
Telefón:0910920783

English summary:Our old family garden with lots of flowers. The garden is about 70 years old, just like the walnuts that dominate the garden. Originally it was a classical village garden with fruit orchard and vegetable garden. We rebuilt it according to our expectations - we made two ponds and a creek, founded 2 rocks, around the garden we planted a hedge. to put on the lawn a number of bulbs - snowflakes, snowflakes, scaly, daffodils, crocuses and more. We built a greenhouse and a fireplace for barbecue. Almost every tree is a cabin for birds. In the farm building there are swallow´s nests. We're have also hens and rabbits.

Program počas podujatia

Možnosť poradenstva ako si postaviť rybník a ako v ňom udržať čistú vodu ekologickou cestou, ako si dopestovať priesady a bylinky, ako rozmnožovať živé ploty ap.