Súkromná záhrada pri Klatovianke

Opis lokality

Záhrada sa nachádza v chatárskej oblasti Klatovianka v blízkosti mesta Košice. Obľúbený cieľ na výlety a pre cyklistov. Dolina sa nachádza v lese, je to pekné a tiché miesto.

Adresa:Nižný Klátov - Mlynky 151
Mesto/obec:Nižný Klátov - Mlynky
Kraj:Košický

Rozloha:600 m2
Nadmorská výška:330
Druh:súkromná záhrada
Rastlinné druhy:V záhrade pestujem množstvo trvaliek, cibuľovín, krov a ihličnanov. Nájdete tu napríklad červenolistú bazu, panašovaný javor Flamingo, zlatolistú gledíčiu, rôzne zakrpatené formy ihličnanov, pravé anglické ruže, množstvo hortenzií, tvarované krušpány, záhradný bonsaj na ostrove z materinej dúšky, purpurový buk, malý parter, zeleninovú i bylinkovú záhradku, ginko i veľkú magnóliu.

Zaujímavosť:Súčasťou záhrady sú aj umelecké práce pani domácej. Skrášľujú rôzne časti záhrady, ide o rôzne výrobky z drôtu, betónu, kameňa a dreva. Nájdete u nás aj mozaiku, citát z betónových písmen, paletový nábytok a plot a prútené obruby, ktoré osobne vyrábam. Záhradu udržiavam vždy v upravenom stave. Stálymi obyvateľkami sú aj tri mačky - Lenka, Mirka a Puma. Záhradu si môžete vychutnať z hojdačky, pri ktorej stojí múrik s vodopádom. Od altánku vedú schody priamo do lesa. Môžem sa pochváliť aj kompostom, ktorý sa stal najlepším v súťaži Miss kompost SR 2011.
História:Záhradu som založil pred 14 rokmi v postupných krokoch. Pomaly som vysadzoval ďalšie a ďalšie zákutia až vznikla výsledná podoba záhrady. Teraz už len zdokonaľujem jednotlivé časti a detaily.
Otváracie hodiny:1.6.2019 od 13:00 do 16:00 2.6.2019 od 13:00 do 16:00
Vstupné:0€
Služby: Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Martin Pizňak
Vlastník:rodina Pizňakova
Web:pizzigarden.blogspot.com
Email:mpiznak@gmail.com
Telefón:+421904563727

English summary:The garden is located adjacent to the Klatovianka recreation area near the city of Kosice. Favorite destination for trips and for cyclists. The valley is located in the forest, it's a nice and quiet place. I, graduated botanist, will personally provide guided tours around the garden.

Program počas podujatia

odborné sprevádzanie po záhrade s autorom záhrady - botanikom