PANORAMA PARK

Opis lokality

Návrh parku vychádza zo základného funkčného rozdelenia priestoru na plazu a park. Plaza a park sú rozdelené/prepojené diagonálne komunikáciou prepájajúcou celý vnútroblok. Park tvorí viac preslnená časť a je charakteristický svojimi organickými tvarmi a viacerými vstupmi. Chodníky vytvárajú sieť, ktorá sa ako pavučina chytá k domom, pričom vstupy do parku sú nasmerované na vstupy budov pre prirodzenú orientáciu v priestore. Prírodné materiálové riešenie chodníkov v parku nabáda návštevníkov prirodzene spomaliť. Rozmiestenie stromov na umelých zatrávnených terénnych modeláciách má evokovať urbánny les. V parku je zrejmá kombinácia architektúry a vegetácie - výduchy z podzemných garáží sú maskované konštrukciami v tvare stromov s vertikálnou popínavou zeleňou. Park disponuje bohatou druhovou skladbou trvalkových výsadieb. Súčasťou parku je aj detské ihrisko, ktoré je situované v blízkosti exteriérových terás tak, aby mali rodičia prehľad o svojich deťoch.

Adresa:Pribinova 19
Mesto/obec:Bratislava
Kraj:Bratislavský

Rozloha:6500 m2
Nadmorská výška:139
Druh:mestský park/záhrada
Rastlinné druhy:Vetracie výduchy /kovové stromy/ sú porastené zaujímavým druhom viniča (Vitis coignetiae) s veľkými srdcovitými listami, ktoré na jeseň vyfarbujú do žiarivo červena. Pochádza z Japonska resp. z Koréy. Plody však nie sú jedlé. Ďalšou zaujímavou popínavou rastlinou je akébia (Akebia quinata) so neobvyklým kvetom fialovej až červenohnedej farby s korenistou vôňou. Rastlina tohoto druhu sa oddávna využíva v tradičnej čínskej medicíne. Zaujímavý, aj keď nie neobvyklý, je muchovník (Amelanchier lamarckii). Skoro kvitne drobným bielym kvetom a v lete má výborné jedlé plody podobné čučoriedke. Pochádza zo Severnej Ameriky.

Zaujímavosť:Súčasťou parku je fontána vlnitého tvaru z prefabrikované betónu, na ktorej okrajoch sa dá posedieť, pričom je rozdelená na časti s tečúcou vodou a na jazierko s podsvietenými tryskami s programovateľnou výškou vodného stĺpca. Jej vznik bol inšpirovaný fontánou v londýnskom Hyde Parku, ktorá slúži ako pamätník na počesť princeznej Diany.
História:Krajinno-architektonická úprava je nová, park sa otváral / bol kolaudovaný v októbri 2017.
Otváracie hodiny:je to verejný park, ktorý je otvorený pre verejnosť 24/7
Vstupné:žiadne
Služby: Parkovisko, Detské ihrisko, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Mgr. Martin Vrba
Vlastník:Wendel, s.r.o. / Danube Facility Services, s.r.o.
Web:http://www.panoramacity.sk
Email:vrba@jtre.sk
Telefón:0902 934 300

English summary:The park design is based on the area’s fundamental functional division into square and park, which are divided/connected by diagonal communications that associate the whole interior. The park comprises multiple sunny areas characterized by organic shapes and numerous access points. Footpaths are composed to create a network that - like a spiderweb points towards the centre - directs park access areas towards building entrances for seamless spatial orientation. The natural material solution of park footpaths aims to encourage visitors to slow down and enjoy the surroundings. The scatter of trees on the artificially-grassed terrain is modelled to evoke urban forests, complemented by a diverse range of perennial plants. The park features a compelling combination of architecture and greenery - exits from underground car parks are playfully and functionally concealed by tree-like structures with vertical climbing greenery. The kids’ playground is thoughtfully located near outdoor terraces - so parents can keep a watchful eye while relaxing in comfort.

Program počas podujatia

Panorama Park je jediným biznis parkom, kde sa cítite dobre v kravate aj v teniskách, sám aj s rodinou, s priateľmi aj pri zoznamovaní sa. Navštívte výnimočný priestor a vychutnajte si dobré jedlo a kávičku pri tónoch príjemnej hudby,A ZOBERTE AJ SVOJE DETI, NA KTORÉ ČAKÁ ZAUJÍMAVÝ PROGRAM. Odborné výklady o celom parku, ktoré budú začínať pri detskom ihrisku, Vám poskytnú počas oboch dní krajinní architekti v časoch 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00.