Školská záhrada ZŠ Petra Škrabáka Dolný Kubín

Opis lokality

Záhrada sa rozkladá v členitom teréne v blízkosti školy. Je rozdelená na viaceré časti, každá časť má vlastné zameranie. Záhrada sa využíva aj ako otvorená prírodná učebňa.

Adresa:M. Hattalu 2151
Mesto/obec:Dolný Kubín
Kraj:Žilinský

Nadmorská výška:470
Druh:školská záhrada
Rastlinné druhy:Sad ovocných stromov - pribudli staré krajové odrody (hontianska končiarka, panenské:::), živý plot z jedlých kríkov (rakytník, drieň, jarabina, muchovník).

Zaujímavosť:V súčasnosti budujeme školskú včelnicu, v ktorej sa snažíme vytvoriť opatrenia proti zmene klímy, najmä zadržiavanie vody v krajine a jej využitie.
História:Záhrada sa pretvára už takmer 10 rokov. Pôvodné stavenisko, ktoré zostalo po vybudovaní školy a bytoviek, pretvárame na živú záhradnú učebnicu. Snažíme sa správne hospodáriť s vodou, vysádzať krajové odrody a zachovať pestrosť rastlín a živočíchov.
Otváracie hodiny:1.-2..júna 2019: 8.00 - 18.00
Vstupné:bezplatné
Služby: Parkovisko, Vstup so psom, Detské ihrisko, WC, Bezbariérový prístup,
Zodpovedná osoba:Ing. Mária Studeničová
Vlastník:Mesto Dolný Kubín/ZŠ Petra Škrabáka
Web:zsdk.info
Email:studenicovam@gmail.com, skola@zsdk.info
Telefón:0905/962035

English summary:The school's natural garden is interesting for its variety. There is an orchard, flower beds with herbs, an educational trail with various woody plants, a pool, an edible hedge, the planting of ornamental plants and an apiary is being biult, too. In order to get to know the garden and to explore it, we have also prepared an entertaining and knowledge quest which will reveal some unusual and mysterious places.

Program počas podujatia

1.-2.jún (sobota-nedeľa) 2019:

Komentovaná prehliadka školskej záhrady.
V prípade záujmu odučenie netradičnej vyučovacej hodiny v záhrade, tvorivá včelárska dielňa.
Záhradu je možné prejsť aj individuálne s využitím hľadania pokladu - questu, ktorý pripravili žiaci školy.