Modranské záhrady: POZOR podujatie sa koná 15.6.2019!!!

Opis lokality

Roku 2019 vám želáme príjemne strávenú sobotu v 19 modranských záhradách. Téma ročníku je Prírodná záhrada II. Každá záhrada je jedinečná, ukazuje rôznorodosť lokalít v meste Modra, splynutie mestečka s okolitou prírodou a kultivovanou krajinou.

Adresa:Modra mesto, Kráľová a Harmónia
Mesto/obec:Modra
Kraj:Bratislavský

Druh:sad/rodinná záhrada
Rastlinné druhy:V záhradách sa vyskytuje množstvo domácich aj cudzokrajných drevín a bylín. Tento ročník je zameraný na prírodné záhrady, v niektorých určite ochutnáte úrodu priamo z ovocných stromov, je to čas dozrievania čerešní.

Zaujímavosť:Okruh otvorenými záhrady je najlepšie a najekologickejšie pre značný rozptyl otvorených záhrad absolvovať na bicykli, dá sa odložiť v každej záhrade
História:Niektoré záhrady v meste vyrástli popri budovách, ktorých základy boli položené už v renesancii, či v baroku, ďalšie boli založené popri historických kamenných hradbách budovaných proti tureckým nájazdom. V Harmónii záhrady dotvárali vily " lufťákov " z Bratislavy, na Kráľovej vznikali skôr vidiecke záhrady.
Otváracie hodiny:15.6.2019 11 - 20 hod.
Vstupné:Dospelí 10€ deti do 10 rokov zdarma dôchodcovia od 60 rokov 5€, nad 80 rokov zdarma
Služby: Parkovisko, Detské ihrisko, WC, Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Zuzana Klučárová
Vlastník:súkromní vlastníci
Web:www.otvorenezahrady.sk
Email:modra@otvorenezahrady.sk
Telefón:+4210905829193

English summary:This year on 15.06.2019, in the small wine-growing town near Bratislava, there will be opened 19 private gardens for visitors that open only once a year . Some of the gardens are located in the old town next to the vineyard houses and stone walls, in villa areas and rural king areas and adjacent parts. In the gardens you will be welcomed by local wine makers with their own drinks. The garden owners will prepare program and refreshments for you. Enjoy a beautiful Saturday afternoon wandering around the original Modra gardens and come ecologically – on a bicycle. The theme of the year is Natural Gardens vol. II where visitors will find 3 certified natural gardens in our region.

Program počas podujatia

Okruh otvorenými 19 súkromnými záhradami
Anketa o najkrajšiu modranskú záhradu roku 2019
Návšteva certifikovaných prírodných záhrad
Degustácie vín miestnych vinárov v ich záhradách, občerstvenia
Tvorivé dielne pre deti
Návšteva modranskej dažďovkárne s výkladom
Zvieratká v prírodných záhradách
Predaj a zoznámenie sa s prírodnými produktami v niektorých záhradách