Panorama Park

Opis lokality

Návrh parku vychádza zo základného funkčného rozdelenia priestoru na plazu a park, ktoré sú rozdelené a zároveň prepojené diagonálne komunikáciou. Park tvorí preslnená časť a je charakteristický svojimi organickými tvarmi a viacerými vstupmi. Chodníky vytvárajú sieť, ktorá sa ako pavučina chytá k domom, pričom vstupy do parku sú nasmerované na vstupy budov pre prirodzenú orientáciu v priestore. Prírodné materiálové riešenie chodníkov v parku nabáda návštevníkov prirodzene spomaliť. Rozmiestenie stromov na umelých zatrávnených terénnych modeláciách má evokovať urbánny les. Súčasťou parku je aj detské ihrisko, ktoré je situované v blízkosti exteriérových terás tak, aby mali rodičia prehľad o svojich deťoch. Panorama Park je biznis park, kde sa cítite dobre v kravate aj v teniskách, sám aj s rodinou, s priateľmi aj pri zoznamovaní sa.

Adresa:Pribinova 19 / GPS: 48.141542, 17.126421
Mesto/obec:Bratislava
Kraj:Bratislavský

Rozloha:6500 m2
Nadmorská výška:138
Druh:historický park/záhrada

Zaujímavosť:V parku sa nachádza fontána vlnitého tvaru, ktorá bola inšpirovaná známou Diana Memorial Fountain v Londýne. Na okrajoch fontány sa dá posedieť. Fontána je rozdelná na časť s tečúcou vodou a na jazierko s podsvietenými tryskami s programovateľnou výškou vodného stĺpca.
História:Park sa nachádza na mieste kde v minulosti stála rafinéria Apollo, ktorá bola zbombardovaná počas 2. svetovej vojny. Aktuálna krajinno - architektonická úprava je nová. Park bol otvorený v októbri 2017.
Otváracie hodiny:Verejný park, ktorý je otvorený pre verejnosť stále.
Vstupné:Bezplatné.
Služby: Parkovisko, Vstup so psom, Detské ihrisko, WC, Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Katarína Krajňáková, Martin Vrba, Michaela Platznerová
Vlastník:MENOLLI, s.r.o./ Danube Facility Services, s.r.o.
Web:http://www.panoramaoffice.sk/
Email:krajnakova@jtre.sk
Telefón:0903410243