Cyklokuchyňa

Opis lokality

Cyklokuchyňa je komunitná dobrovoľnícka cyklodielňa - miesto, kde sa varí jedlo, kultúra a bicykle. V okolí svojej dielne vybudovala komunitnú záhradu, aby skrášlila nehostinné prostredie rozbitého parkoviska a vytvorila zaujímavý verejný priestor, kde môže realizovať svoje verejnoprospešné aktivity.

Adresa:Tyršovo nábrežie
Mesto/obec:Bratislava
Kraj:Bratislavský

Rozloha:<500m2
Nadmorská výška:134
Druh:komunitná záhrada
Rastlinné druhy:Záhradu tvoria prevažne tuzemské rastlinné druhy, najvýraznejšími sú muchovník či mišpula. Možno tu nájsť aj ďalšie jedlé druhy ako ríbezle, jahody, egreše či rôzne bylinky.

Zaujímavosť:Vzácnym je už samotný fakt, že celá Cyklokuchyňa aj záhradka funguje čisto dobrovoľnícky a neziskovo. Zaujímavosťou je aj kompost, ktorý je súčasťou záhradky a je dostupný komukoľvek. Pozoruhodným je aj stromček olivy, ktorý už prežil svoju prvú zimu. Oliva je darom od cestovateľa, ktorý ju až z Grécka priniesol na bicykli.
História:Cyklokuchyňa funguje v Bratislave už 8 rokov, na súčasné miesto sa však presťahovala len pred troma rokmi. Záhradka vznikla na jar 2017 a postupne sa rozrastá.
Otváracie hodiny:Sobota 1. 6. od 12:00 do 22:00 Samotná záhrada je ako verejný priestor prístupná kedykoľvek.
Vstupné:Vstupné dobrovoľné.
Služby: Parkovisko, Vstup so psom, Bezbariérový prístup,
Zodpovedná osoba:Dan Kollár
Vlastník:Cyklokuchyňa
Web:www.bike.kitchen
Email:dan@cyklokoalicia.sk
Telefón:0944635175

English summary:Bike Kitchen (Cyklokuchyňa) Bratislava is a community bicycle workshop, the place where "food, culture and bicycles are cooked." It was founded 8 years ago, and moved to the current location where the small garden was created, in 2016. The garden is transforming ugly asphalt area into a living public space, creating venue for events or bike repair and providing some edible plants. Programme: Saturday 1. 6. 2019 12:00 - 19:00: Afternoon in the bicycle garden Come to repair your bike, learn something new or just chill out with some music in the community garden. 19:00 - 22:00: Live music in the bicycle garden Vystúpia kapely Devachan (swing punk), Velká potreba (alternative punk) a The Scotlandyards.

Program počas podujatia

Sobota 1. 6. 2019
12:00 - 19:00: Popoludnie v cyklozáhradke
Príďte si opraviť bicykel, naučiť sa niečo nové či len porelaxovať pri príjemnej hudbe v komunitnej záhrade.
19:00 - 22:00: Koncert v cyklozáhradke
Vystúpia kapely Devachan (swing punk), Velká potreba (alternative punk) a The Scotlandyards.