Záhrada pri Veľvyslanectve Ruskej federácie

Opis lokality

Dvojpodlažná budova tzv. Fábryho vily, v ktorej dnes sídli Veľvyslanectvo Ruskej federácie bola postavená v roku 1915 podľa projektu architekta Michala Harminca pre známeho advokáta Pavla Fábryho. Roku 1925 prešla rekonštrukciou. Lokalita Palisád, v ktorej sa nachádza, zdôrazňovala vysoké sociálne postavenie majiteľa, ktorý sa okrem advokátskej činnosti angažoval v kultúrnom a politickom živote a podnikaní. Pri vile sa nachádza do dnešných dní udržiavaná pravidelná záhrada, ktorá je verejnosti bežne neprístupná.

Mesto/obec:Bratislava
Kraj:Bratislavský

Druh:historický park/záhrada
Rastlinné druhy:Strihaný buxus, ktorý vytvára v záhrade pravidelné ornamenty.

Zaujímavosť:Jedna z mála dochovaných vilových záhrad v Bratislave.
História:Dvojpodlažná budova tzv. Fábryho vily, v ktorej dnes sídli Veľvyslanectvo Ruskej federácie bola postavená v roku 1915 podľa projektu architekta Michala Harminca pre známeho advokáta Pavla Fábryho. Roku 1925 prešla rekonštrukciou. Lokalita Palisád, v ktorej sa nachádza, zdôrazňovala vysoké sociálne postavenie majiteľa, ktorý sa okrem advokátskej činnosti angažoval v kultúrnom a politickom živote a podnikaní.
Otváracie hodiny:Počas VOPZ 2021 bude záhrada otvorená pre verejnosť v sobotu 26.6.2021 v čase od 10:00 do 16:00 hod
Služby: Bezbariérový prístup,
Zodpovedná osoba:Michaela Kubíková
Email:kubikova@nt.sk
Telefón:0907296724

Program počas podujatia

26.6.2021 - sobota - 10:00 - 16:00 - lektorované prehliadky záhrady so sprievodcom (vzhľadom k veľkému záujmu o túto lokalitu, prosím o trpezlivosť pri čakaní na vstup do záhrady. Ďakujeme !)