Komunitná záhrada Zázračné zelené miesto (ZáZeMie)

Opis lokality

Komunitná záhrada ZáZeMie sa nachádza v príjemnej rekreačnej zóne na brehu rieky Hornád. V blízkosti sa nachádza najväčšie sídlisko Mier v SNV, preto je táto lokalita obľúbená medzi obyvateľmi sídliska, ktorí sa sem radi chodia prejsť, pohrať sa s deťmi, zabehať si alebo vyvenčiť psíka.

Adresa:Vyšná hať, sídlisko Mier
Mesto/obec:Spišská Nová Ves
Kraj:Košický

Druh:komunitná záhrada
Rastlinné druhy:V záhrade sú vysadené staré odrody ovocných stromov a kríkov, v bylinkovej špirále bežné druhy byliniek a vo vyvýšených záhonoch rôzne druhy kvetov a zeleniny.

História:Komunitnú záhradu založila skupina nadšencov - dobrovoľníkov, ktorá dostala priestor do užívania od mesta. Každoročne sa tu konajú brigády, rôzne workshopy, jesenné slávnosti ale i alternatívne koncerty.
Otváracie hodiny:Komunitná záhrada je bežne prístupná bez obmedzenia.
Vstupné:zadarmo
Služby: Vstup so psom, Detské ihrisko,
Zodpovedná osoba:Mgr. Mária Dutková
Web:https://www.facebook.com/ZaZeMieSNV/
Email:majka001@yahoo.com
Telefón:0918 292 751

English summary:Comunity garden is thanks to its pleasant location popular within residents of the nearby large housing estate. There are some raised beds, a herb spiral, a natural playground for kids. The access is unlimited.

Program počas podujatia

Komunitná záhrada ZáZeMie v príjemnej rekreačnej zóne pri rieke Hornád – vyvýšené záhony, bylinková špirála, prvky prírodného detského ihriska.
Informácie: facebook/ZázračnéZelenéMiesto
 

Individuálna prehliadka - možnosť spoznať komunitnú záhradu a prírodné detské ihrisko s prvkami permakultúrneho hospodárenia a ekologického staviteľstva.

https://www.vopz.sk/user_files/Vikend otvorenych parkov a zahrad_2021 FINAL4.pdf