Interaktívna experimentálna záhrada

Opis lokality

Interaktívna experimentálna záhrada je živou učebnicou bylín a ich kompozícií vybudovaná v priestoroch Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Záhrada je výsledkom praktického vzdelávania budúcich záhradných architektov. Poskytuje možnosť celoživotného samovzdelávania v problematike tvorby bylinných kompozícií a je tiež miestom relaxu študentov a učiteľov fakulty.

Adresa:Tulipánová 7
Mesto/obec:Nitra
Kraj:Nitriansky

Rozloha:750m2
Druh:školská záhrada
Rastlinné druhy:Záhrada ponúka možnosť na jednom mieste vidieť 6 rôznych výsadbových konceptov a sledovať ich premenlivosť počas roka. Kompozície bylín v záhrade prezentujú najnovší druhový a odrodový sortiment trvaliek, cibuľovín a letničiek.

Zaujímavosť:Zaujímavosť: Záhradu je možné navštíviť aj virtuálne prostredníctvom webovej stránky www.interaktivnazahrada.sk
História:Budovanie zahrady zacalo na jesen v roku 2016. cely proces realizacie zahrady prebiehal pocas praktickej vyucby odbornych predmetov vyucovanych na Katedre biotechniky zelene FZKI SPU v Nitre. Záhrada bola dobudovana v lete roku 2018.
Otváracie hodiny:10.10.2020 sobota
Vstupné:bez vstupného
Služby: Parkovisko, Vstup so psom, WC, Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:doc. Ing. Dagmar Hillová, PhD. - gestorka záhrady
Vlastník:Katedra biotechniky zelene, Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva, SPU v Nitre
Web:www.interaktivnazahrada.sk
Email:info@interaktivnazahrada.sk
Telefón:0908 059 194 - Viera Šajbidorová - koordinátorka aktivít v záhrade

English summary:The Interactive Experimental Garden represents a dynamic textbook of plants and their compositions which has been built at the Horticulture and Landscape Engineering Faculty of the Slovak University of Agriculture in Nitra. The overall process of garden design, i.e. the project, its creation, management setting and budget control, have been executed solely through students’ practical lessons. Event program: sunday 7.6.2020 10:00-13:00 guided garden tour - o 10:00 a o 12:00 thematic lecture - 11:00 az 12:00 free garden tour - 10:00 az 13:00

Program počas podujatia

sobota 10.10.2020