Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach

Opis lokality

Botanická záhrada UPJŠ je lokalizovaná v severozápadnej časti Košickej kotliny na úpätí svahu východného výbežku Slovenského rudohoria v lokalite Bankov, v miestnej časti Červený breh. Územne patrí do mestskej časti Košice - Sever. V blízkosti sú zastávky MHD.

Adresa:Mánesova 23, 04001
Mesto/obec:Košice
Kraj:Košický

Rozloha:28 ha
Nadmorská výška:218
Druh:arborétum/botanická záhrada
Rastlinné druhy:tropické a subtropické druhy v skleníkoch; rôzne prenosné a exotické rastliny; mrazuvzdorné opadavé aj stálozelené dreviny z celého sveta; aromatické a liečivé rastliny; vodné rastliny; letničky a trvalky

Zaujímavosť:neopadavá magnólia veľkokvetá pri vstupe do budovy; tropická a subtropická flóra; wolémia vznešená; zbierka mrazuvzdorných ebenovníkov (hurmikaki) a kaktusov; anglické popínavé ruže David Austin; mini zoo;
História:Botanická záhrada UPJŠ vznikla v roku 1950 a tento rok oslavuje 70. výročie svojho založenia.
Otváracie hodiny:sobota 10.10.2020: 9:00 - 16:00 hod
Vstupné:dospelí 3€ deti, žiaci, dôchodcovia, ZŤP 2€
Služby: Parkovisko, WC, Bezbariérový prístup,
Zodpovedná osoba:Peter Kelbel
Vlastník:Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Web:https://www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada
Email:peter.kelbel@upjs.sk
Telefón:+421 55 234 1669

English summary:Botanical garden of Pavol Jozef Šafárik University is a unique place in the northern part of Košice city. In 2020 it celebrates 70th anniversary. The extensive grounds and greenhouses are an year-round attraction for the whole region. Guided dendrology tour will be provided at 2pm on 10.10. Start is at the gatehouse.

Program počas podujatia

sobotu - 10.10.2020 o 14:00 hod bude komentovaná dendrologická prehliadka, začiatok je pri vrátnici. Predpokladaná dĺžka prehliadky je 1 až 1,5 hod.