Záhrada so Srdcom - iba ONLINE prezentácia!

Opis lokality

Ukážková prírodná záhrada Záhrada so Srdcom sa nachádza v južnej časti Zemplína, v obci Nový Ruskov na súkromnom rodinnom pozemku. Lokalita je výnimočná pre svoju kvalitnú pôdu černozem, teplé podnebie.

Adresa:Jarková 63/38, 075 01 Nový Ruskov-Malý Ruskov
Mesto/obec:Nový Ruskov - Malý Ruskov
Kraj:Košický

Rozloha:8000 m2
Nadmorská výška:110
Druh:ukážkové prírodné záhrady
Rastlinné druhy:Najrôznejšie druhy a odrody drobného a menej známeho ovocia ako arónie, muchovníky, zemolezy, rakytníky, aj tradičné maliny, egreše, jahody, ríbezle, černice. Najrôznejšie druhy a odrody ovocných stromov napr. mišpuľa, oskoruša, moruša, jarabina moravská, ázijská hruška.

Zaujímavosť:Zaujímavosťou záhrady je jedlý les vysadený a pestovaný podľa permakultúrnych princípov, ktorý je kombináciou rôznych spoločenstiev úžitkových rastlín, od pôdopokryvných trvaliek, cez liečivé byliny, medonosné rastliny, kríčky drobného ovocia, dreviny fixujúce vzdušný dusík, ovocné stromy aj pravokorenné a semenáče. V časti záhrady, kde sa pestuje sezónna zelenina, máte možnosť vidieť rôzne typy záhonov opäť podľa permakultúrnych princípov, napr. polovyvýšený záhon, vyvýšený záhon, nemeckú kopu. Na výstavbu rôznych prvkov a konštrukcií sú využívané recyklované materiály.
Otváracie hodiny:Online prezentácia lokality
Zodpovedná osoba:Lucia Capová Ločová
Vlastník:Lucia Capová Ločová
Web:www.zahradasosrdcom.sk
Email:zahrada@ekoklubzdravia.sk
Telefón:0907954819

English summary:The natural garden has a number of permaculture elements, such as an edible forest garden, no-dig raised beds/Hugelkultur. The garden grows a variety of species of fruits and vegetables, herbs, honey plants. The program includes guided garden tours and activities for children.

Program počas podujatia

Online prezentácia lokality:

https://www.youtube.com/watch?v=I3gE06S8z0U&t=10s