Slovenská katolícka charita

Opis lokality

Nachádzame sa pod mestskými hradbami - práve na mieste, kde sú v hradbách výklenky, z ktorých je vidieť do našej záhrady. Ide o obľúbenú a tak trocha "tajomnú" lokalitu Starého mesta, ktorá priam vyzýva nazrieť za hradby.

Adresa:Kapitulská 18
Mesto/obec:Bratislava
Kraj:Bratislavský

Rozloha:cca 5 árov
Druh:iná
Rastlinné druhy:V záhrade máme pár listnatých stromov menšieho vzrastu, ktoré však poskytujú tieň a dotvárajú dojem súkromia. P kamenných múroch sa ťahá brečtan a vysadili sme pár okrasných letničiek.

Zaujímavosť:Záhrada poskytuje odpočinok, nachádza vo výhľade z mestských hradieb a vedľa bočného vchodu na hradby (to znamená, že aj v prípade zatvorenia hradieb vieme poskytnúť esteticky pôsobivú prístupovú cestu do záhrady)
História:Kapitulská ulica patrí medzi najstaršie na území hlavného mesta a poskytovala ubytovanie kanonikom a kňazom.
Otváracie hodiny:25.6.2021 -27.6.2021 (piatok -nedeľa)10:00-16:00 hod
Služby: Vstup so psom,
Zodpovedná osoba:Monika Čopíková
Vlastník:KBS
Web:https://www.charita.sk/
Email:copikova@charita.sk
Telefón:+421 (0)903 982 136

English summary:The garden is located under the city walls, in a place where there are niches in the walls, from which you can see down to the garden. It is popular and "mysterious" location of the Old Town, which invites you to look behind the walls. The garden will provide relaxation and the program will present the activities of the Charity.

Program počas podujatia

Piatok - nedeľa (25.6.2021 - 27.6.2021)

Všetky 3 dni bude súčasťou nášho programu výstava fotografií Antona Friča s témou: ŽIvot prenasledovaných kresťanov v Iraku. V rámci podujatia budeme za symbolický príspevok podávať návštevníkom kávu.

 

V nedeľu o 13:20 sa k nám pripojí aj autor fotografií a osobne prestaví svoju cestu do Iraku. Povie, čo zažívali miestni kresťania počas vojny, o jej dôsledkoch a živote v Iraku dnes.