Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach

Opis lokality

Botanická záhrada UPJŠ patrí medzi najväčšie botanické záhrady na Slovensku. Nachádzajú sa tu bohaté zbierky tropickej a subtropickej flóry v skleníkoch a pestrý vonkajší areál pozostávajúci z Ekologickej náučnej plochy, fontány, potôčika a jazierka, minizoo, arboréta, včelieho náučného chodníka a predovšetkým je tu množstvo zaujímavých trvaliek, krov a drevín.

Adresa:Mánesova 23
Mesto/obec:Košice - Sever
Kraj:Košický

Rozloha:30ha
Nadmorská výška:220
Druh:arborétum/botanická záhrada
Rastlinné druhy:nachádza sa tu najväčšia zbierka kaktusov a cykasov na Slovensku; veľmi vzácne exempláre rôznych tropických a subtropických rastlín, napríklad unikátne orchidey, ako aj „živé skameneliny“, napríklad wolémia, ginko či sekvojovec

Zaujímavosť:rozlohou 30 hektárov, skleníkmi na ploche 3500 m2 a zbierkovým fondom vyše 4000 druhov, poddruhov a kultivarov rastlín je najväčšou botanickou záhradou na Slovensku; rastlinné spoločenstvá v areáli botanickej záhrady dopĺňajú vzácne a ohrozené druhy živočíchov, ktoré tu našli svoj domov
História:Botanická záhrada UPJŠ oslávila v roku 2020 70. výročie svojho založenia.
Otváracie hodiny: sobota (26.6. 2021) 14:00 hod
Vstupné:Vstup na komentovanú prehliadku je voľný, vstup do areálu botanickej záhrady je spoplatnený podľa aktuálne platného cenníka. Dospelí 3€, deti (7 – 17), žiaci, dôchodcovia, ZŤP 2€. Deti do 6 rokov zdarma.
Služby: Parkovisko, Detské ihrisko, WC, Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Peter Kelbel
Vlastník:Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Web:https://www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada/
Email:peter.kelbel@upjs.sk
Telefón:+421 55 234 1669

English summary:Botanical garden UPJŠ in Košice is the largest botanical garden in Slovakia. You cant find here collection of tropical and subtropical species, cacti, cycas and orchids. There are many attraction in exterior too, e.g. perennial borders, fountain, stream, pond, mini zoo, trees - living fossils etc. The program includes guided dendrological tour starting at 2pm.

Program počas podujatia

sobota  (26.6. 2021) 14:00 hod

Komentovaná dendrologická prehliadka vonkajšieho areálu. Zraz pri vstupe.