BEIGLI Hotel & Garden

Opis lokality

Útulný a štýlový BEIGLI Hotel & Garden sa nachádza v samom srdci Bratislavy na ulici Baštová, ktorá dnes patrí k najnavštevovanejším uličkám Starého Mesta. Baštová ulica vznikala dlhé stáročia postupnou zástavbou. Od 13.-14. storočia tu stavali príbytky najmä chudobnejší ľudia. , ktoré boli pristavané zvnútra k mestskému opevneniu. Mestské hradby pozostávali z dvoch rovnobežných múrov. Vnútorný bol oveľa vyšší, zatiaľ čo vonkajší, nižší, umožňoval mesto obraňovať z priestoru medzi múrmi. Tento priestor sa volá parkan, po nemecky „der Zwinger". Dnes ho možno vidieť pozdĺž Staromestskej ulice pri Michalskej priekope. Po úradnom zrušení ohradenia vnútorného mesta v r.1774 bolo možné jednotlivé úseky hradieb kúpiť, zbúrať ci postaviť na ich mieste obytné domy. Nie každý sa však rozhodol staré stredoveké múry zbúrať. Ponechaním oboch, vonkajšieho i vnútorneho začali v priestore medzi nimi vznikať nové stavby. Medzi hradné múry boli miestami postavené 2 až 4 domy. A tu sa začína písať príbeh našej historickej budovy, dnešného BEIGLI Hotel & Garden.

Adresa:Baštová 4
Mesto/obec:Bratislava
Kraj:Bratislavský

Rozloha:200 m2
Nadmorská výška:134
Druh:súkromná záhrada
Rastlinné druhy:Vo vnútorných priestoroch hotela je kaviareň, ktorá je osadená do záhrady vnútrobloku budov s jedinečným výhľadom na Michalskú vežu. Záhrada ponúka 2 staré vysoké stromy, jeden je Javor mliečny, druhý je stará lipa, veľa zelene, celoročne zelené kríky, veľa rozkvitnutých kvetov.

Zaujímavosť:Historická budova a ukrytá záhrada v samom strede mesta Bratislava. Doteraz uzavretá záhrada pre verejnosť, len pre hotelových hostí sa nanovo otvára a ponúka tiché, pokojné miesto.
História:Podľa BEIGLI Hotel & Garden je možné veľmi dobre zamerať situáciu bývalého mestského opevnenia. Hotel BEIGLI totiž doteraz presne zachováva šírku mestskej hradby. My Vás pozývame do tohto domu, v ktorom dnes nájdete zrekonštruovaný BEIGLI Hotel & Garden. Počas rekonštrukcie v roku 2020 sme sa snažili všetky historické parametre tejto budovy zvýrazniť. Veríme, že si svojím vzhľadom a interiérom, ktorý bol zariaďovaný s láskou, a neposlednom rade svojimi službami, získa aj toho najnáročnejšieho zákazníka
Otváracie hodiny:piatok (25.6.2021) 16:00-19:00
Vstupné:bez vstupného
Služby: Vstup so psom, WC, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Veronika Balasková
Vlastník:VB Management s.r.o., Veronika Balasková
Web:www.hotelbeigli.sk ( test.hotelbeigli.sk) stránka sa momentálne dokončuje
Email:manager@hotelbeigli.sk
Telefón:0904006026

English summary:The cozy and stylish BEIGLI HOTEL & GARDEN is located in the heart of the historic center of Bratislava on Baštová Street. It is considered to be the narrowest street in the city, where the walls of the hotel are the original city walls. The garden of the hotel is hidden from the outside world and it is available for our guests throughout the day and also in the evening offering a glass of wine and local delicacies.

Program počas podujatia

piatok (25.6.2021) 16:00 -19:00

Každú hodinu 10 -15 minútový výklad o hoteli a histórii bezprostredného okolia.