Ukážková prírodná záhrada Horné Uliczké, Bojnice

Opis lokality

Prírodná záhrada, ktorá je súčasťou pozemku s rodinným domom v mestskom prostredí. Je zároveň ukážkou možnosti, ako prírodne záhradníčiť aj na nie príliš veľkej ploche (600 m2).

Adresa:Svätoplukova 28
Mesto/obec:Bojnice
Kraj:Trenčiansky

Rozloha:600 m2
Nadmorská výška:298
Druh:ukážkové prírodné záhrady
Rastlinné druhy:V záhrade žijú v harmónii rozličné druhy byliniek, liečivých rastlín, rôzne odrody zeleniny i ovocných stromov.

Zaujímavosť:Vytvorenie prírodnej záhrady v klasickom bežnom mestskom prostredí, kde sa po uplatnení prírodných postupov nasťahovala príroda v "plnej paráde" (žijú tu dnes jašteričky, žabky, ježkovia, netopieriky, rôzne druhy užitočného hmyzu...).
História:Prírodná záhrada bola vytvorená v posledných rokoch na pozemku 50-ročného rodinného domu. Samotná záhrada si prešla rôznymi obdobiami vývoja - od pestovania plodín s "chemickými pomocníkmi" až po dnešný status prírodnej záhrady, kde chémia nemá viac svoje miesto.
Otváracie hodiny:sobota 26.6.2021 od 12.00 do 18.00 hod.
Vstupné:vstupné dobrovoľné
Služby: Vstup so psom,
Zodpovedná osoba:Emil Medera
Vlastník:Emil Medera
Email:emil.medera@artfest.sk
Telefón:00421907752609

English summary:Natural garden, which is part of land with family house in standard urban setting. It is also a good example how to make living natural garden in urban area, even on a not very large space (600 m2). Guided tours, opportunity to buy grown plants (herbs, etc.)

Program počas podujatia

sobota 26.6.2021 od 12.00 do 18.00 hod.

Komentované prehliadky, možnosť zakúpiť si vypestované rastliny (bylinky a pod.)