Oáza pokoja JC - Záhrada Thurzov

Opis lokality

Záhrada Thurzov - Oáza pokoja na Jakubskej ceste je záhradou s možnosťou relaxu, odpočinku, zábavy ale aj historickej a spirituálnej skúsenosti. Na mieste kde pred rokom 1900 stála Villa Budapest Thurzovských kúpeľov je dnes prameň a kaplnka apoštola Jakuba patróna pútnikov.

Adresa:Thurzovska 1983
Mesto/obec:Gelnica
Kraj:Košický

Rozloha:120 m 3
Nadmorská výška:385
Druh:komunitná záhrada
Rastlinné druhy:Stromy a rastliny z Brazílie, Austrálie, Kanady

Zaujímavosť:Priestor komunitnej záhrady ktorý dotvorili pútnici z Austrálie, Brazílie, Francúzska, Talianska a Izraela umožňuje vidieť harmóniu histórie, súčastnosti, relaxu, spirituality, dialógu človeka a prírody, vody a zeme.
História:Od roku 2010 sa toto miesto postupne stalo vyhľadávané nielen pútnikmi na Jakubskej ceste, ale aj návštevníkmi Thurzovských jazier z Európy a zámoria. V roku 2016 tu bola postavená Brána milosrdenstva a v roku 2019 požehnaná socha apoštola Jakuba st. patróna pútnikov s pamätníkom na prvú zaznamenanú púť zo Spiša do Compostely z roku 1307.
Otváracie hodiny:piatok- nedeľa (25. - 27. jún 2021) od 14.00 do 21.00
Vstupné:dobrovoľné vstupné
Služby: Detské ihrisko, Bezbariérový prístup,
Zodpovedná osoba:Marek Kaľavský
Vlastník:Live AID a Priatelia Jakubskej cesty
Email:liveaidmail@gmail.com
Telefón:0915 554 143

English summary:Garden Thurzov - Oasis de la pace JC is nice place near historical Thurzov spa with chapel of St. James apostol - patrons of pilgrimage and good drink wather. It is space for pilgrimage and visitors during 365 days and 4 seasons. Open from 2 PM - 9 PM. Programm: historical kontext this garden and pilgrimage way, Discusion Dialog ECOlogy, pilgrimage story and sound of forest

Program počas podujatia

piatok- nedeľa (25. - 27.  jún 2021) od 14:00 do 21:00 

Každú celú hodinu: Výklad historického vývoja miesta záhrady i pútnickej cesty JC, dialóg EKOlógia - vzťah človeka k prírode, ochutnávka vody jakubovho prameňa, pútnicke čítanie a melódie lesa. Možnosť získať suvenír pútnickej cesty a jej spirituality.