VYPREDANÉ - Palácové záhrady - slávne záhrady Uhorska

Popis

Palácové záhrady v niekdajšom Prešporku boli kedysi veľkou pýchou nie len svojich majiteľov. Ich krása a veľkoleposť boli známe v celom Uhorsku. Počas tejto prehliadky sa dozviete, ako kedysi palácové záhrady vyzerali, ako vznikali a ako menili svoju podobu, a to nie len počas ročných období, ale i zmenou dobovej módy.

Spoločne s našimi sprievodkyňami navštívite barokovú záhradu pri Bratislavskom hrade, kde sa vrátite do čias jej rozkvetu za vlády Márie Terézie. Chýbať nebude ani záhrada Pálffyovského paláca na Zámockej ulici, ktorá za života grófa Pavola Pálffyho patrila k tým najospevovanejším. Práve tu sa dozviete, prečo to tak bolo. Čerešničkou tohto okruhu však určite bude záhrada Grassalkovičovho paláca. Vďaka ústretovosti pani prezidentky SR, Zuzany Čaputovej, budete môcť okrem záhrady navštíviť aj záhradnú salu terrenu, ktorá v minulosti slúžila na ochladenie rozjarených šľachticov.

Naše sprievodkyne Vás budú sprevádzať od začiatku do konca, na každej zastávke sa zdržíte približne 20 minút. Medzi jednotlivými záhradami sa budete presúvať pešo. Prehliadka bude trvať max. 2,5 hod. Pri prihlasovaní sa na tento okruh zohľadnite, prosím, svoje fyzické možnosti.

Počas prehliadky je potrebné dodržiavať inštrukcie sprievodcu.

Okruh obsahuje tieto záhrady

Sprevádza: Helena Navrátilová a Katarína Králiková

Termíny, na ktoré sa môžete prihlásiť

Presné miesto a čas stretnutia vám budú oznámené automaticky po zaplatení objednávky. Účasť na prehliadke nie je možná bez predchádzajúcej objednávky, jej zaplatenia a potvrdenia z našej strany.

Prehliadka sa koná za každého počasia. Zmena programu vyhradená.

Trvanie

do 2,5 hodiny


Cena

  • Dospelá osoba - 10 EUR
  • Dôchodca - 8 EUR
  • Deti – 3-18 rokov – 5 EUR

* Pozn.: Maximálne 5 detí do 12 rokov v skupine (ak nejde o výhradne detský okruh); pri objednávke, prosíme, zohľadnite náročnosť prehliadky a posúďte, či to vaše deti zvládnu – skupina sa nemôže prispôsobovať individuálnym potrebám detí s výnimkou skupiny vytvorenej priamo pre deti. Ak sa chcete zúčastniť so svojimi deťmi, odporúčame vybrať si špeciálny okruh určený detským návštevníkom https://www.vopz.sk/trasa/6-pre-deti-kuzelna-bratislava-a-jej-ukryte-zelene-tajomstva

* V cene ja zahrnutý odborný sprievodca, vstupy na vybrané miesta a kupón na malé občerstvenie v kaviarni U Rómera (Zámočnícka 10, Bratislava – Staré mesto), ktorý môžete využiť kedykoľvek počas víkendu 10. – 11. októbra 2020 (v týchto dňoch si vždy o celej hodine od 10:00 do 17:00 hod. môžete so sprievodcom prezrieť celý dom a dozvedieť sa zopár zaujímavostí o jeho histórii a obyvateľoch).

* V prípade zrušenia prehliadky z rozhodnutia organizátora vám budú peniaze vrátené.

* Sprievodca má právo požiadať účastníka prehliadky, ktorý ruší ostatných a nedodržiava jeho usmernenia, aby skupinu opustil. V takom prípade účastníkovi nevzniká nárok na vrátenie ani náhradu vstupného.

*  Nákup uvedenej služby je možný len prostredníctvom služby CardPay alebo TatraPay na našej webovej stránke

 

Všeobecné obchodné podmienky:

Názov obchodníka: Národný Trust n.o.

Sídlo: Hlboká cesta 966/9, 811 04 Bratislava-Staré Mesto

IČO: 42000408/ DIČ:  2022279589 (nie sme platcami DPH)

Bankové spojenie-číslo účtu: 2627735579/1100   

Pre koho je prehliadka určená

Každému, kto má záujem o záhrady Bratislavy a zeleň v našom meste všeobecne. Vekovú kategóriu neobmedzujeme.