Dom Albrechtovcov

Opis lokality

Dom Albrechtovcov je vznikajúcim kultúrnym centrom v srdci historickej Bratislavy. Záhrada bola založená pred dvoma rokmi ako súčasť exteriéru centra. Snažíme sa v nej spojiť praktické a okrasné funkcie. Slúži ako auditórium pre verejné umelecké podujatia, preto je kombináciou priestorov pre sedenie publika a záhonov s okrasnými kvetmi a drevinami.

Adresa:Kapitulská 1
Mesto/obec:Bratislava - Staré Mesto
Kraj:Bratislavský

Rozloha:360m2
Nadmorská výška:138
Druh:park/záhrada pri múzeu/gelérii
Rastlinné druhy:Čerešňa, muchovník, hloh, orgován, svíb, kalina, hortenzia, fotínia, brunnera, čemerica, astra, bergenia, azalka, levandula, echynacea, agastache, bylinky, pavinič päťlistý, pavinič trojlaločný.

Zaujímavosť:Oáza v centre Bratislavy s nepoznaným pohľadom na Brratislavský hrad a podhradie.
História:Dom Albrechtovcov bol v druhej polovici 20. storočia centrom stretávania sa umelcov a vzdelancov s obyvateľmi domu - skladateľom Alexandrom a muzikológom Jánom Albrechtovcami. Po vymretí rodiny roku 2003 začal dom pustnúť. V roku 2011 začalo o.z. ALBRECHT FORUM s jeho renováciou a revitalizáciou. Ponukou umeleckých a vzdelávacích programov chce nadviazať na tradíciu historických stretnutí a oživiť dom komorným muzicírovaním, literárnymi, výtvarnými, divadelnými a ďalšími umeleckými aktivitami.
Otváracie hodiny:26.6.2021 (sobota) 10.00-18.00 27.6.2021 (nedeľa) 10.00-18.00
Vstupné:Vstup zdarma. Vstupné na koncert: 15 euro, 10 euro
Služby: Vstup so psom, Bezbariérový prístup, Občerstvenie,
Zodpovedná osoba:Igor Valentovič
Vlastník:ALBRECHT FORUM, o.z.
Web:www.albrechtforum.com
Email:info@albrechtforum.eu
Telefón:0908 709 895

English summary:The Albrecht House is a newly established cultural centre located in the heart of Bratislava historical centre. A volunteers actiity, which began in 2011, is striving to commemorate a unique history of chamber music performing tradition among Pressburg/Bratislava inhabitants in 19th and 20th century. The garden, as a space for cultural events, contributes to the revival of the meeting of artistic society and intelligentsia, which were typical for the house, thanks to their original inhabitants - the Albrecht family.

Program počas podujatia

26.6.2021 (sobota) o 18.00 - Schöllnast Consort -

Beethoven Septet op. 20 (koncert so vstupným). Koncert v rámci festivalu Dni starej hudby 2021 v záhrade Domu Albrechtovcov - pódium pod čerešňou.

Vstupné na koncert je 15€ a 10€ (vstupenky budú na predaj v sieti ticketportal). V prípade nepriaznivého počasia bude preložený do Moyzesovej siene FFUK, Gondova 2, Bratislava.

27.6.2021 (nedeľa)  o 14.30

Katarína Turčinová, flauta

Sólové skladby pre priečnu flautu slovenských a českých autorov hudby 20. storočia

Koncert finančne podporil Hudobný fond